Plastové zhrňovacie dvere

Tento typ zhrňovacích dverí je najpopulárnejší. Dvere vynikajú dlhou životnosťou s potrebou minimálnej údržby a po dlhú dobu si zachovávajú svoj vzhľad. Výhodou je možnosť rozšíriť štandardné modely dverí pomocou prídavných lamiel a využiť tak rozmerov dverí až 7 metrov dĺžky a 3 metrov výšky.

Zhrňovacie dvere Luciana sú moderné top modely s veľkou variabilitou dekorov (vrátane vzhľadov imitujúci kresbu dreva) a širokou ponukou doplnkov. Na tieto dvere poskytujte rozšírenú záruku 5 rokov!

Typy zhrňovacích dverí

luciana Najobľúbenejší model zhrňovacích dverí s veľkým výberom farieb a doplnkov. Možnosť výroby dverí na mieru podľa požiadaviek každého zákazníka. Dlhá záruka 5 rokov!

Harmonikový efekt

Harmonikovým efektom nazývame zvlnenie zhrňovacích dverí po ich úplnom dovretí. Tento jav je daný konštrukciou dverí z jednotlivých lamiel.

Dvere bez harmonikového efektu vzniknú vtedy, ak je maximálna šírka dverí rovnaká ako šírka stavebného otvoru. To znamená, že ak dvere s maximálnou šírkou 88,5 cm inštalujeme do otvoru o šírke 88,5 cm, budú dvere v zavretom stave skoro rovné.

Harmonikový efekt vzniká vtedy, ak je šírka dverí väčšia ako šírka stavebného otvoru. Napríklad pre stavebný otvor o šírke 90 cm je nutné použiť dvere o šírke 104 cm. Dvere budú po ich dovretí zvlnené - vzniká harmonikový efekt.