Terasové dosky sú vhodné a ideálne ako podlahové riešenie do priestorov, ktoré sú v každodennom styku s vodou a vlhkom. Vonkajšie terasy, okolie bazénov, sauny, prístavné móla ale aj chodníky, balkóny, lavičky - to všetko sú miesta, kde možno terasové dosky použiť. Môžete sa s nimi stretnúť nielen v hoteloch, verejných bazénoch, kúpeľoch a prístavoch ale stále častejšie aj v rodinných domoch, obytných komplexoch alebo verejných priestranstvách. Ich výborný vzhľad a robustné spracovanie úplne nahradí moderný dizajn vzácnych drevín a navyše ich vlastnosti sú pri porovnaní oveľa prijateľnejšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie.

Terasové dosky HOPA

Ide o výrobok z drevoplastovej zmesi, kde kombináciou drevených pilín so zdravotne nezávadným PVC a ich následným spracovaním na špeciálnych extrudéroch vzniká kompozit s dreveným podielom 50% a 50%-ným podielom PVC. Práve spojenie a kombinácia dreva a plastu poskytuje výhody oboch materiálov. Použitím špičkových surovín vzniká luxusný výrobok s dlhodobým príjemným a komfortným vzhľadom a bezkonkurenčnými vlastnosťami:

  • Terasové dosky HOPA - image 2je odolný voči poveternostným vplyvom, nedochádza k napadnutiu drevokaznými hubami a hmyzom
  • je bez hrubých nebezpečných triesok, neštiepi sa a hlavne nekrúti pri akýchkoľvek zmenách teploty
  • je príjemný na dotyk, vhodný na chodenie naboso a nie je klzký ani v mokrom prostredí
  • je 100%-ne recyklovateľný, ekologický
  • ide o bezúdržbový materiál - povrch nie je potrebné upravovať náterom ani špeciálnym olejom
  • je odolný voči vode a jednoducho ručne alebo priemyselne umývateľný, zašlé plochy získajú opäť nový vzhľad
  • jeho montáž je jednoduchá a rýchla bez viditeľných spojovacích materiálov, celý systém je potom ľahko rozoberateľný

Vyrábajú sa v 2 módnych dezénoch - imitujúce svetlé a tmavé drevo

Terasové dosky HOPA svetlé Terasové dosky HOPA tmavé

Materiál je prefarbený v hmote, tzn. že pri poškodení plochy či poškriabaniu sa zobrazí stále rovnaký a celistvý farebný tón. Podlieha prírodnému zošednutiu (jedná sa o tzv. drevenú patinu) - vďaka prítomnosti pilín farba časom vybledne - ale vyblednutie trvá 6 až 8 týždňov a ďalej je už nemenné. Tento efekt je rovnaký ako u všetkých výrobkov z dreva.

Terasové dosky majú vzhľadom k svojim vlastnostiam dlhú životnosť.

Terasové dosky HOPA - image 3